08:23 / E Martë, 21 Gusht 2018 / indeksADMonline

​Pacolli uron shëndet dhe paqe për Kurban Bajram

Ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë në ditën që në Kosovë po festohet Kurban Bajrami.

“Urime festën e madhe të Besimit Islam. Urime për Kurban Bajramin, paqja, shëndeti dhe mirëqenia qofshin me ju dhe të dashurit tuaj”, ka shkruar Pacolli në urimin e tij në rrjetin social Facebook.

Sot është dita e parë e Kurban Bajramit, festë kjo që shoqërohet me therjen e kurbaneve.