08:07 / E Enjte, 11 Gusht 2022 / GF

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.