23:06 / E Diele, 02 Tetor 2022 / AR

​Sarah Jessica Parker thotë se do t’i mungojë gjithmonë njerku i saj

Sarah Jessica Parker “do t’i mungojë gjithmonë” njerku i saj pasi ai vdiq në moshën 76-vjeçare në fillim të kësaj jave pas një sëmundjeje të shkurtër.

Aktorja 57-vjeçare humbi të mërkurën njerkun e saj Paul Giffin Forstre – i cili u martua me nënën e Sarah, Barbara në vitin 1969. Ajo shkroi në Instagram se premton të përkujdeset për nënën e saj.

Krahas një imazhi bardh e zi të Paulit në vitet e tij të reja, ajo shkroi në Instagram: “Paul Giffin Forste 1946-2022 Godspeed. RIP I fortë si dem. Deri në fund. Në shtëpi dhe mes të gjithë atyre që të donin shumë, do të na mungosh gjithmonë. Ne do të kujdesemi mirë për nënën, të cilën e adhurove për 54 vjet.”

Menjëherë pas ngjarjeve tragjike, familja e tij e kujtoi Paulin – i cili u nda nga jeta në moshën 76-vjeçare – si një “frymë dashurie dhe mirësisë”.

Ylli i ‘Sex and the City’ – nëna e së cilës u divorcua nga babai i saj biologjik Stephen në vitin 1968 – do të nderohej në Gala-në e 10-të Vjetore të Modës së Vjeshtës të Baletit të Nju Jorkut, por disa minuta pasi mbërriti në Teatrin David H. Koch në Qendra Lincoln në Nju Jork, ajo u kthye dhe u largua përsëri.

Nga skena u njoftua se aktorja – e cila është nënkryetare për Bordin e Drejtorëve – u desh të tërhiqej nga ngjarja për shkak të një “situate të papritur shkatërruese familjare”.