22:19 / E Premte, 17 Janar 2020

​Tërmet i fortë në detin Jon

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter e ka goditur sot zonën në detin Jon.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras.

Nga lëkundjet mësohet se nuk ka pasur dëme./TCH/

Mos i humb