21:44 / E Mërkurë, 10 Gusht 2022 / AR

​Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Real Madrid-Eintracht Frankfurt

Ka ndryshuar tashme rezultati në ndeshjen e Superkupës së Evropës ndërmjet Real Madridi dhe Eintracht Frankfurtit.

Pas 37’ minutave lojë skuadra spanjolle ka kaluar në epërsi dhe realizues i golit ishte Davide Alaba.

Deri te shënimi i golit, skuadra gjermane ishte më e mirë në fushë sa i përket rasteve të krijuara.

Ja goli:

🏆European Super Cup

🇪🇸Real Madrid 1 × 0 Frankfurt🇩🇪 |

First goal Alaba HD

Via:⁦@HD24i#SuperCup #RealMadrid pic.twitter.com/wqOfIJxn17

— GOALS (@gh32955996) August 10, 2022