15:23 / E Premte, 08 Nëntor 2019 / indeksADMonline

1 vit burg për “Burdushin”

Mjeku popullor Hysri Peçani, ‘Burdushi’ është dënuar me 1 vit burgim.

Ai, është gjetur fajtor për mashtrim. Burdushi akuzohej për kryerjen e katër veprave penale.

I njohur si mjek popullor, Burdushi edhe në të kaluarën ka patur probleme me ligjin dhe akuzohej për disa vepra. /Indeksonline/