23:48 / E Diele, 20 Tetor 2019 / indeksADMonline

10 këpucët më të shtrenjta në botë

Ajo që u shpik për ta mbrojtur dhe siguruar rehatinë në këmbët e njeriut, me kalimin e viteve u bë një tjetër simbol i luksit, shkruan Indeksonline.

Këpucët e dizejnuara nga stilistë të famshëm janë krijuar duke përdorur materiale të shtrenjta. Ato kushtojnë me mijëra dollarë.

Këto janë 10 këpucët më të shtrenjta në botë:

JADA DUBAI AND PASSION JEWELLERS PASSION DIAMOND SHOES – 23.6 MILIONË DOLLARË

DEBBIE WINGHAM HEELS – 15.1 MILIONË DOLLARË

SHOES THROWN AT PRESIDENT GEORGE W BUSH – 10 MILIONË DOLLARË

HARRY WINSTON RUBY SLIPPERS – 3 MILIONË DOLLARË

STUART WEITZMAN RITA HAYWORTH HEELS – 3 MILIONË DOLLARË

STUART WEITZMAN CINDERELLA SLIPPERS – 2 MILIONË DOLLARË

TANZANITE HEELS – 2 MILIONË DOLLARË

JASON ARASHEBEN CUSTOM – 2 MILIONË DOLLARË

RUBY STILETTOS – 1.6 MILIONË DOLLARË

PLATINUM GUILD STILETTOS – 1.09 MILIONË DOLLARË