15:50 / E Diele, 14 Korrik 2019

10 maskarat më të mira që mund t’i përdorni edhe në ujë

Nganjëherë ju nevojitet vetëm një maskara dhe të dukeni bukur. Por, në ditët e nxehta, e sidomos kur jeni në plazhe dhe dëshironi të zhyteni në ujë, maskarat e zakonshme nuk do ju kryejnë punë.

E gjitha që ju duhet është një maskara të cilën mund ta përdoni edhe në ujë, dhe ju do të ndiheni pa komplekse, pasi që qerpikët tuaj do duken në formë mjaft të mirë, shkruan Indeksonline.

Produktet e paraqitura më poshtë janë testuar në ujë, dhe kanë pasur shumë sukses.

Me këto maskara ju mund të flini, edhe pse kjo nuk rekomandohet.

1. Bobbi Brown No Smudge mascara : £25, Bobbi Brown

2. Too Faced Better Than Sex Waterproof mascara: £19, Selfridges

3. Bourjois Volume Reveal volumising Waterproof mascara: £10.99, Feel Unique

4. YSL Volume Effet Faux Cils Waterproof mascara: £26, Boots

5. Giorgio Armani Eyes To Kill Waterproof mascara: £30, Feel Unique

6. Eyeko Sport Waterproof mascara: £19, Eyeko

7. Eyeko Sport Waterproof mascara: £19, Eyeko

8. Estee Lauder Sumptuous Extreme Waterproof mascara: £26, Estee Lauder

9. Fairydrops Scandal Queen Waterproof mascara: £18.50, Cult Beauty

10. Diorshow waterproof mascara: £28, Dior./Indeksonline/