18:46 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

11 kapitenët e Arsenalit, nga më i keqi tek më i miri, kjo pozitë i takon Xhakës

Në mediat botërore e veçanërisht ato Angleze mund të shihet  në çdo cep Granit Xhaka, kjo për shkak të incidentit të mbrëmshëm në takimin që “Gunners” dhe Crystal Palace ndanë pikët.

Por media online “Give me Sport”, ka shkuar më larg duke renditur 11 kapitenët e Arsenalit, nga më i keqi tek më i miri.

11. William Gallas

10. Granit Xhaka

9. Laurent Kosienly

8. Robin Van Persie

7. Thomas Vermaleen

6. Per Mertesacker

5. Mikel Arteta

4. Cesc Fabregas

3. Thierry Henry

2. Patrick Viera

1. Tony Adams.

E përditshmja  ka pandehë sesa krenar me vetën mund të ishte ndje Adams, kur pa kapitenin aktual teksa bënte gjest të pa hijshëm