10:15 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

13 milionë për Shaqirin!

Skuadra e Liverpoolit është afër transferimit të Xherdan Shaqirit.

Ylli i Stoke Cityt pritet që të largohet nga kjo e fundit, për shkak se gjatë sezonit të ri bën gara në Championship dhe jo në Premierligë, shkruan IndeksOnline.

Jurgen Klopp është një adhurues i madh i 26-vjeçarit, i cili mund të përfundoj në “Anfield” për 13 milionë funta.

Shaqiri ka oferta edhe nga klube tjera europiane, por edhe ato angleze, si; Everton, West Ham dhe Tottenham.

Para transferimit në Stoke, Shaqiri ka luajtur edhe për klubet si; Inter, Bayern Munchen dhe Basel./IndeksOnline/