22:41 / E Mërkurë, 15 Maj 2019

130 vjetori i Kullës Eifel po festohet tani, shikoni si po duket!

Përmes një shfaqjeje spektakolare, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel.

Kjo kullë ka qenë dhe është një ndër pikat më të vizituara turistike në të gjithë Evropën, transmeton Indeksonline.

Ndiqeni shfaqjen që po bëhet në Paris./Indeksonline/