17:55 / E Martë, 13 Nëntor 2018 / indeksADMonline

14 vjeçarja mbetet e paaftë të ketë fëmijë, pasi u rrah për 3 orë nga “bullies” në shkollë

Një vajzë ka qenë viktimë e një rrahje të tmerrshme nga “bullies” (ngacmuesit) në Rusi saqë mjekët besojnë se ajo kurrë nuk do të ketë fëmijë.

Vajza, e quajtur Liza, ishte dërguar në një vend të shkretë në qytetin Mineralnye Vody në rajonin Jugperëndimor të Rusisë, njoftuan mediat lokale.

14 vjeçarja është marrë atje nga një djalë i moshës së saj të quajtur Dima, të cilën ajo thuhet se kishte rënë në dashuri me të, i cili e kishte ftuar atë të shkonte për një shëtitje.

Aty ajo ishte goditur fuqishëm nga pesë vajza, të gjitha të moshës 13 dhe 14 vjeçe, të cilat kishin qenë atje në pritje të saj- dhe e goditën atë në një rrahje për 3 orë, e cila ishte gjiruar nga njëra nga ngacmueset.

Ato kishin rrahur atë, pasi ajo kishte kritikuar sjelljen e tyre të pahijshme në shkollë, thonë raportet e mediave lokale./Indeksonline/