11:03 / E Diele, 05 Maj 2019 / indeksADMonline

16 vjeçarja lind fëmijën e saj në QKUK

Në kliniken e Gjinekologjisë Obstetrike, një 16 vjeçare nga Ferizaji  ka lindur fëmiun e saj.

Ankuesi nga komuniteti ashkali, ka raportuar se në repartin e Gjinekologjisë në QKUK është e shtrirë vajza e tij 16 vjeçare e cila kishe lindur një fëmijë.

Viktima kishte bashkëjetuar me të dyshuarin K-Ashkali para se të arrinte moshën 16 vjeçare. I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./Indeksonline/