08:01 / E Diele, 25 Mars 2018 / indeksADMonline

19 vjet nga masakrat në Celinë dhe Fortesë

Sot bëhen 19 vjet masakra e kryer nga ushtria dhe policia e pushtuesit serb në fshatrat Celinë dhe Fortesë të Rahovecit.

Për të kujtuar viktimat e masakrave, do të mbahen tubime.

Në fshatin Fortesë tubimi mbahet në ora 11:00, tek varrezat e Martirëve.

Në fshatin Celinë tubimi mbahet në ora 13:00, tek varrezat e Martirëve./Indeksonline/