21:50 / E Mërkurë, 10 Gusht 2022 / AR

Mbyllet pjesa e parë e finales së Superkupës së Evropës

Ka përfunduar me epërsinë minimale të Real Madridit ndaj Eintracht Frankfurtit ndeshja finale e Superkupës së Evropës.

Ndeshja nisi me ritëm të lartë dhe me një paraqitje shumë të mirë në fushë të lojtarëve të skuadrës gjermane, por që fundi i kësaj pjesë i takoi skuadrës së Carcelo Ancelottit.

Goli i vetëm në këtë ndeshje në 45 minutat e para erdhi në minutën e 37’ kur pas një asistimi të brazilianit Casemiro, gol realizoi austriaku Davide Alaba.

Ky gol i jep qetësi skuadrës spanjolle para pjesës së dytë.