14:51 / E Martë, 16 Prill 2024 / LB

Nesër ditë zie në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka njoftuar se nesër do të jetë ditë zie shtetërore në Kosovë.

Në një postim në Facebook, Osmani ka thënë se shoqëria jonë do të jetë në zi çdo ditë përderisa të ketë vrasje të grave dhe vajzave tona.

Kujtojmë sot në Pejë, Edmond Lajçi dyshohet se ka vrarë gruan e tij.

Lajçi është arrestuar nga Policia e Kosovës.