08:35 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

209 pacientë kërkuan shërbime shëndetësore në Emergjencë për 24 orë

209 pacientë kanë kërkuar shërbime të ndryshme shëndetësore në 24 orët e fundit në Klinikën Emergjente në QKUK.

Nga numri i përgjithshëm, 48 prej tyre kanë qenë reanimime, 39 vizita kirurgjike, 61 pacientë me shërbime internistike, transmeton Indeksonline.

Poashtu 47 raste kanë qenë ortopedike dhe 14 intervenime të shpejta në sallën e intervenimeve të vogla./Indeksonline/