21:31 / E Diele, 19 Janar 2020

22 vjeçarja që mposhti kancerin, ndihmon fëmijët ta luftojnë këtë sëmundje të tmerrshme!

Sabrin Abdul- Zahra është vetëm 22 vjeç dhe vite më parë e mposhti sëmundjen e kancerit.

Tani, ajo viziton spitalin në Basra të Irakut katër herë në javë për të organizuar aktivitete të ndryshme, në të cilën janë të përfshirë fëmijët që vuajn nga kanceri, transmeton Indeksonline.

Thotë se e ndjen se nëpër çfarë faze po kalojnë fëmijët, përkundër asaj se familja dhe shoqëria nuk e dijnë, derisa marrin tretmanin e duhur.

Në disa raste pacientëve u ndalohet ushqimi ose lëvizja.

Kështu që Sabrin u ndihmon atyre të kalojnë këtë fazë, dhe pas vetës ka një numër vullnetarësh të cilët poashtu e kanë mposhtur kancerin./Indeksonline/