15:30 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

23-futbollistët që do të nënshkruajnë kontratë të re ose do të largohen nga klubet gjatë janarit

Afati i janarit po afron. Shumë futbollistë ende nuk e dinë të ardhmen e tyre, po ka edhe prej tyre që presin nënshkrimin e kontratës së re.

Madje, kontratë të re pritet të nënshkruaj edhe ylli i Barcelonës, Lionel Messi, e që pritet ta bëjë pikërisht në mini-afatin e janarit.

Ka edhe nga ata që në qershor të vitit 2018 do të mbetën pa kontratë, dhe janari është afati i duhur për ta përcaktuar fatin e tyre.

Më poshtë ju kemi sjellë 23-emra të futbollistëve të cilët priten që gjatë vitit 2018 të nënshkruajnë kontratë të re apo të largohen nga klubet./IndeksOnline/

23-futbollistët:

Lionel Messi

Alexis Alexis

Juan Mata

Goretzka

Mesut Özil

Mario Balotelli

De Vrij

Ghoulam

Giménez

Emre Can

Meyer

Luke Shaë

Blind

Jack Ëilshere

Frank Ribéry

Juanfran

Maurone Fellaini

Miranda

Arjen Robben

Subotić

Bernard

Chiellini

Ross Barkley