19:16 / E Hënë, 15 Janar 2018 / indeksADMonline

+30 ditë burg për huliganët kroat (Foto/Video)

Gjykata e Lartë në Beograd ia ka zgjatur burgun 6 tifozëve kroat, të cilët u përfshin në përleshje gjatë 30 dhjetorit.

Paraburgimi u zgjerua me vendim të gjyqtarit, e konfirmoi zëdhënësja e Tanjugut, Bojana Stankoviç, transmeton IndeksOnline.

Sipas këtij vendimi, kujdestaria mund të zgjasë deri më 11 shkurt dhe është zgjeruar për shkak të rrezikut, arratisjes dhe shqetësimit të publikut.

Të gjithë janë të akuzuar për sjellje të dhunshme në ngjarjen sportive, derbin serb: Partizani – Crvena Zvezda./IndeksOnline/