23:31 / E Martë, 21 Janar 2020

41 vjeçarja lind binjak pasi luftoi kancerin, pavarësisht se mjekët i thanë se nuk mund të ketë kurrë fëmijë!

Një grua ka lindur binjakë, ani pse mjekët i thanë se nuk kishte fare gjasa ose tejet të pakta që ajo të kishte fëmijë pas trajtimit të kancerit në qafën e mitrës.

Rebecca Allen kishte hequr pjesën më të madhe të qafës së mitrës pas diagnozës së saj në 2017, e cila e la atë në rrezik të lartë të abortit nëse ajo mbetet shtatëzënë, transmeton Indeksonline.

Rebecca Allen, 41, pictured with her partner Andrew Kirkwood, gave birth to 'miracle twins' Luna and Seren after beating cervical cancer which was spotted after she dodged her smear test because she was so busy

Pasi e mposhti kancerin, ajo filloi të provonte për një fëmijë gjashtë muaj më vonë, porse shtatëzania nuk i shkoi siç duhet pasi ajo abortoi.

Pasi pësuan goditjen në zemër të një aborti, Allen, 41 vjeç, mësoi që ishte shtatzënë dhe po priste binjakë.

Nearing 40 and battling cancer, Ms Allen feared she would never have the children she had put off during her 30s. But then she met Andrew Kirkwood, 39 (pictured with their twins)

Luna dhe Seren kanë lindur në qershor 2019 nga një seksion i urgjencës C pas 34 javësh për shkak të frikës se ata nuk do të mbijetonin.

Tani ajo po jeton ditët më të mira në jetën e saj së bashku me dy vajzat binjake! /Indeksonline/

'It is quite moving to think I have not one but two miracle babies after believing I may never be a mum,' Ms Allen said