16:31 / E Martë, 07 Gusht 2018 / indeksADMonline

43 euro për dy kafe dhe dy shishe ujë 25ml [Foto]

Një klient i zemëruar ka akuzuar një kafene pasi i erdhi fatura 43 euro për dy kafe dhe dy shishe me ujë.

Juan Carlos Bustamente, 62 vjeç, u trondit kur mori faturën në Caffe Lavena në Sheshin e Shën Markut në Venecia.

Ai pagoi 13 euro për dy filxhana kafe dhe 8 euro për dy shishe 25ml me ujë.

Z. Bustamente, nga Santiago, Kili, ndau të dhënat e tij në Facebook dhe shkroi: ‘Nuk e di se çfarë mendoni, por 43 euro për dy kafe dhe dy shishe uji!’

Postimi i tij shkoi viral në Itali, me disa komentues duke quajtur çmimet një “grabitje”.

Një menagjer i Caffe Lavena u arsyetua për këtë gjë, duke thënë se ata ishin ulur jashtë në Sheshin e Shën Markut.

“Nëse duan vetëm kafe, ata mund ta kenë atë në bar për 1.25 euro. Nëse duan të ulen jashtë dhe të shijojnë muzikën e orkestrës, të shohin kullën me zile dhe Bazilikën e Shën Markut, atëherë ata po paguajnë për një përvojë krejt tjetër”. /IndeksOnline/

Temat: