11:41 / E Shtunë, 27 Qershor 2020 / indeksADMonline

5 të infektuar me koronavirus në Intensivë, 3 në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot më 27.06.2020, janë të hospitalizuar 97 pacientë me Covid- 19 pozitiv si dhe një pacient është në pritje të rezultatit të testimit.

45 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 5 pacientë: 2 pacientë janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe 3 pacientë janë në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar me respirator.

Sot lirohet 1 pacient Covid pozitiv në gjendje stabile për vetizolim në shtëpi.