08:59 / E Martë, 18 Janar 2022 / GF

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

Kur lodhemi (për pak) nga xhinset, kalojmë tek modeli më klasik i pantallonave. Ato klasiket që mund t’i veshim në çdo orë të ditës nëse i kombinojmë siç duhet. 

Cilat rregulla mund të ndiqni më mirë sesa ato të gocave franceze? 6 kombinimet e preferuara të tyre kur veshin pantallona klasike, i gjeni më poshtë. Zgjidhni të preferuarën tuaj!

1. Mos i ruani pantallonat e gjera “për raste”

Mund t’i vishni në daljen tuaj më të thjeshtë, duke i kombinuar me aksesorë sportivë të përditshëm siç është kapelja apo atletet.

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

2. Monochrome është gjithmonë chic!

E sigurt që dukeni të veshura shtrenjtë! 

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

3. Pjesa tjetër e veshjes mund të jetë oversized

Përveç pantallonave, një pardesy/pallto oversized do t’ju bënte të dukeshit edhe më stil, prandaj mos u mendoni gjatë.

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

4. Trikot shkojnë me gjithçka! 

Bashkë me çizmet i imagjinoni vetë.

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

5. Mos i kurseni gjatë të dalave në mbrëmje

Janë mjaftueshëm seksi me një palë taka, crop-top dhe një xhaketë! 

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike

6. Ruani tonalitetin e pantallonave tek e gjithë veshja

Gjithë sytë do të jenë mbi ju!

6 mënyra si vajzat franceze kombinojnë pantallonat klasike