09:18 / E Premte, 07 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

68 operacione për 24 orë në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 68 operacione.

QKUK njofton se në sallat gjinekologjisë 23 raste, emergjencë 5, ortopedi 8, kirurgji maksilofaciale 3, ORL 9, torakale 1 , kirurgji plastike 3, kirurgji vaskulare 4, kirurgji e fëmijëve 6 raste, urologji 5 raste, neurokirurgji 1 rast.

Po ashtu, janë kryer 6 raste operacioni në kirurgji abdominale.

Klinika e Anestezionit ka aplikuar anestezione edhe në kabinetin e gastroskopisë, 2 anestezione tek kabineti i CT-MRI dhe punksioneve 5 anestezione.