08:05 / E Premte, 06 Prill 2018 / indeksADMonline

8 rregulla që duhet t’i ndiqni në shtrat

Amber Davies ka shpërndarë në rrjetet sociale pesë rregullat e saj për seksin e rastësishëm.

“Mendoj se kemi nevojë për një grup rregullash të reja para se të themi po,” tha ajo.

Rregulli numër një nuk është seksi në takimin e parë. Nëse e dini se personi nuk ka marrëdhënie seksuale me personin, kjo është e gjitha për vetë-respekt, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’, përcjell Indeksonline.

Rregulli numër dy është nëse pini alkool, pyesni veten do të pendoheni atë në mëngjes.

Rregulli numër tre do të jetë nuk mendoj se seksi është për të bërë përshtypje. Unë mendoj se femrat dhe meshkujt do të ishin shumë më të impresionuar këto ditë, nëse nuk e kryjnë seksin në takimin e parë.

Rregulli numër katër, femrat e marrin me emocionalisht punën e seksit. Nëse nuk doni ta lëndoni, mos e bëni.

Rregulli numër pesë: Mos e ndiqni turmën. Vetëm për shkak se seksi është bërë kaq i rastësishëm nuk do të thotë që ju duhet të bëni atë. Pra, beni për vetën tuaj.

Më poshtë gjeni këto rregulla:

1. Nëse ju dhe personi tjetër dëshironi të bëni seks, atëhërë bëni seks

2. Merrni masa që seksi të jetë i sigurt

3. Pëlqimi është thelbësor dhe duhet të jetë entuziast

4. Kontrolloni seksin me emocionet tuaja

5. Mos bëni atë që bëjnë të gjithë, bëjeni ndryushe

6. Mësoni se çfarë ju pëlqen.

7. Mos e beni nëse nuk ju pëlqen

8. Punoni për të hequr qafe turpin rreth seksit /Indeksonline/