11:00 / E Diele, 05 Korrik 2020

A e ka ndërmend të pensionohet, flet vet Buffon

Gianluigi Buffon dje theu rekordin e Maldinit me më së shumti paraqitje në Serie A, gjithsej 648.

E pas këtij rekordi, portieri legjendar i Juventusit dhe i Italisë ka thën se do të pensionohet në moshën 43 vjeçare.

Ai momentalisht është 42 vjeçar.

“Do të jem këtu deri në moshën 43 vjeçare, por që kur kam mbushur 40 vite, unë i shoh gjërat muaj pas muaji”, ka shtuar Buffon.

Mos i humb