07:00 / E Premte, 02 Mars 2018 / indeksADMonline

A ju kujtohet “Rrushi i Rahovecit” ja ku vjen me performancë e edicion të ri fotografishë (Foto)

Është e njohur si “rrushi i Rahovecit”. Këtë epitet e ka marrë sepse është me prejardhje nga komuna ku rrushi është traditë. Por edhe ajo është rrush fare.

Kaqushe Thaqi, tashmë ka bërë emër në fushën e fotomodelizmit. Ajo ka marrë disa çmime edhe ndërkomëtare ndërkaq së fundi është në përgatitje e sipër të një spektakli për fotomodelizëm në komunën e Rahovecit.

 Paraprakisht ajo ka lansuar një seri fotografish me një sharm dhe performancë të lartë jo vetëm estetike por edhe artistike.