00:01 / E Mërkurë, 17 Prill 2024 / MSH

A keni parë këso pice? Ndizet e më pas pritet me gërshërë

Në Tiktok është shfaqur një video e “picës bombë”, e njohur si pica më e mirë në Kore.

Një TikToker që e provoi pohon se është pica e tij e preferuar në Kore dhe është veçanërisht i kënaqur me prezantimin e saj.

Bëhet fjalë për një picë që fshihet brenda një brumi të fryrë që fillimisht ndizet dhe digjet për disa sekonda dhe më pas kamerieri merr një palë gërshërë dhe pret tullumbacen e brumit. Brenda, pica është plot me djathë, me vetëm disa feta domate sipër dhe brumi është gri, gjë që ka marrë shumë komente.

Në fund pritet pica me gërshërë, gjë që nuk i ka pëlqyer publikut. Shumë pajtohen gjithashtu se vetë prezantimi është i pakuptimtë sepse pica quhet “bombë” dhe nuk shpërthen fare. Pothuajse të gjithë shkruajnë në komente se pica nuk duket aspak e shijshme dhe se nuk do ta provonin kurrë.

Megjithatë, duket se kjo picë nuk është asgjë e re, të paktën jo për koreanët, restoranti “The Place” në Korenë e Jugut e prezantoi atë në vitin 2016. E veçanta e kësaj pice është se pjesa e brendshme nuk piqet fare, por piqet para jush, kur e ndez kamerieri.