07:27 / E Mërkurë, 29 Qershor 2022 / A K

Abazoviq sot takohet me Vuçiqin në Beograd

Dritan Abazoviq, kryeminstër i Malit të Zi – të mërkurën do të zhvillojë vizitë zyrtare në Beograd.

Ai do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, kryeministrja serbe Ana Brnabiq dhe kryeparlamentarin Ivica Daçiq, raporton tanjung.

“Presim një vizitë të mirë, me Dritan Abazoviqin do të diskutojmë të gjitha temat e rëndësishme”, ka thënë Vuçiq.

Kryeministri i Malit të Zi do të qëndrojë dy ditë në Beograd.