15:57 / E Hënë, 04 Nëntor 2019

Adobe sjell Illustrator në iPad në vitin 2020

Adobe do të sjellë programin e imazheve dhe grafikëve në vitin 2010 në iPad.

Këtë lajm e bëri të ditur vetë kompania në konferencën vjetore MAX, shkruan Indeksonline.

Vitin e kaluar, Adobe ka bërë një njoftim të ngjashëm për ta ofruar Photoshop për iPad, dhe këtë e ka lansuar sot (të hënën).

Illustrator për iPad është ende në zhvillim “të hershëm”, tha kompania, kështu që ne nuk e dimë saktësisht se si do të duket në lidhje në versionin e desktopit.

Aplikacioni do të jetë në dispozicion në një beta private të kufizuar që fillon menjëherë, por grupi i atyre që kanë qasje do të jetë shumë të ngushtë derisa Adobe të ketë arritur të marrë më tej në procesin e zhvillimit./Indeksonline/