09:03 / E Enjte, 05 Prill 2018 / indeksADMonline

Adriana Lima “super femër” rrugëve të New Yorkut (Foto)

Adriana Lima është njëra nga gratë më të bukura në botë. Të paktën kështu është vlerësuar nga revistat më prestigjioze botërore.

Lima është parë teksa po bënte pazar jashtë në qytetin e New Yorkut ditën e mërkurë.

Back in black: The Victoria's Secret supermodel made the street her own personal catwalk as she rocked a sleek puffy winter coat and tight black leggings

36 vjeçarja, modele e Victoria Secret u shfaqë veshur me shumë rroba për tu mbrojtur nga të ftohtit. Me pallto të gjatë dimri dhe me pantallona të ngushtë ajo dukej shumë në formë dhe e bukur.

Impressive: Daring to impress, the natural stunner wrapped her enviable figure in the warm coat as she showcased her gorgeous gams int he body hugging pants

Ndryshe, Adriana ka filluar të punojë në këtë fushë në vitin 1999 dhe ka ecur për përplot 19-të  sfilata të Victoria Secret./Indeksonline/

Stunner: Adriana Lima, 36, commanded attention in a sophisticated all black ensemble heading out in New York City on WednesdayTop if off: She topped off the contemporary look with a pair of luxury gold studded black boots and a set of finger less glovesHair story: Her trademark raven tresses were swept up in a tight bun allowing her youthful face to take center stageHistory: The 5ft 10in beauty has been a Victoria's Secret Angel since 1999 and has walked in 18 Victoria's Secret Fashions ShowsAu natural: Complimenting her natural good looks, the lingerie model went with a neutral makeup palette offering a slight smokey eye and dab of berry lipWinner: And this year she was named 'the most valuable Victoria's Secret Angel'