17:15 / E Shtunë, 24 Shtator 2022 / Gjelbrim

Agim Ademi pak para ndeshjes në drekë me presidentin e Federatës së Futbollit të Irlandës

Më fillim nga ora 18:00, Kosova do të luaj kundër Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve.

Pak para fillimit të ndeshjes, dy presidentët e federatave Agim Ademi dhe Conrad Kirkwood, kanë drekuar së bashku, transmeton IndeksOnline.

Në këtë drekë ishte i pranishëm edhe zëvendëspresidenti i FIFA-s, David Martin.

Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i FFK-së, Agim Ademi përmes rrjetin social Facebook.

Ndeshja Iralndë e Veriut – Kosovë është e vlefshme për Grupin 2 të Ligës C dhe luhet në stadiumin “Windsor Park”, në Belfast./IndeksOnline/