12:21 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

Akili – pa medalje, mposhtet në raundin e tretë

Akil Gjakova është mposhtur në raundin e tretë nga belgu Dirk Van Tichelt, dhe ka mbetur pa medalje në këtë Grand Slam.

Xhudisti kosovar fillimisht kaloi rrethin e parë pa duel, ndërsa në atë të dytin mposhti me lehtësi indianin, Nilesh Balhara.

Dje, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ndërsa motra e Akilit, Nora u eliminua më herët sikurse i vëllai.

Nesër, do të garojë edhe xhudistja e fundit nga Kosova, Loriana Kuka./Indeksonline/