12:43 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

AKILI nuk ka pikë të dobët, me “Ippon” e mposhtë xhudistin nga Gjeorgjia

Akil Gjakova ka arritur ta mposhtë xhudistin nga Gjeorgjia, Lasha Shavdatuashvili në rundin e tij të parë.

Ky duel i takoi kategorisë -73 kilogram dhe është i vlefshëm për të kaluar në rundin e tretë të Grand Salamit të Budapestit, shkruan IndeksOnline


Kujtojmë se Akili rundin e parë e kaloi pa luftë, ndërkaq xhudistin nga Gjorgjia e mposhti me “Ippon”.