21:36 / E Diele, 18 Gusht 2019

Aksident i rëndë në rrugën Pejë- Prishtinë, lëndohen 6 persona

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti të trafikut që ka ndodhur sot rreth orës 19:00 në rrugën Pejë- Prishtinë afër Llakpushikut.

Indeksonline ka kontaktuar Policinë e Kosovës lidhur me rastin.

” Sot rreth orës 19:00 ne rrugën Pejë- Prishtinë, afër Llapushikut është shkaktuar një aksident trafiku me lëndime dhe dëme materiale ku te përfshira kanë qenë dy automjete, lëndime trupore raportohet te kenë marrë gjshatë persona, perderisa njesiti për menaxhim te trafikut ne autostrade është marr me rastin”, ka thënë Daut Hoxha, zëdhënës në Policinë e Kosovës./Indeksonline/