12:43 / E Mërkurë, 02 Maj 2018 / indeksADMonline

Aksident në Kurshumli të Serbisë, lëndohen nëntë kosovarë (Foto)

Në orën 4:50 të mëngjesit një autobus pasagjerësh ka dal nga rruga në afërsi të Kurshumlisë, raportojnë mediat serbe.

Sipas tyre të lënduar kanë mbetur nëntë persona shqiptar nga Kosova, tre prej të cilëve në gjendje të rëndë, përcjell Indeksonline.

Supozohet që shkak ka qenë shpejtësia dhe kushtet e rrugës, por nuk përjashtohet edhe mundësia që shoferi të ketë fjetur në timon.

Ndryshe, autobusi ishte duke ardhur nga Nishit në drejtim të Kosovës./Indeksonline/

Foto: B92Foto: B92Foto: B92