16:15 / E Mërkurë, 12 Gusht 2020

Albian Ajeti afër transferimit te klubi i madh skocez

Sulmuesi i West Hamit, Albian Ajeti ka udhëtuar sot për në Glasgow për të firmosur kontratë me kampionin e Skocisë, Celticin.

23 -vjeçara me klubi skocez ka qenë në negociata për një kohë të gjatë dhe tashmë gjithçka do të zyrtarizohet brenda javës, shkruan IndeksOnline

Kujtojmë se Ajeti u transferua në West Ham nga Basel në vitin 2019 pasi shënoi 29 gola në 58 ndeshje.Mos i humb