12:05 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Albin Kurti betohet në Kur’an (Video)

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur dje një tubim në qytetin e Besianës.

Deputeti i kësaj partie, Albin Kurti gjatë fjalës së tij para qytetarëve të kësaj komune, duke përdorur shprehje llapjane “pasha Kuranin” e “pasha Musafin” tha se kjo parti do të fitoj në Llap.

“Pasha Kuranin e pasha Musafin po dojna me fitu Llapin’, është shprehur ai, derisa i gjithë publiku u ngrit në këmbë dhe e duartrokitën.

Ndryshe, Vetëvendosje garon në Besianë me kandidatin për kryetar të kësaj partie, Ajet Poterën.

Për më shumë shihni videon nga momenti i fjalimit të Albin Kurtit në Podujevë.