16:24 / E Hënë, 15 Prill 2019

Amatorizëm, Gani Sejdiu trajneri i 30-të në Superligë në 12 skuadra

Trajneri Sami Sermaxhaj është shkarkuar të hënën nga skuadra e Ballkanit. Postin e tij do ta trashëgoj Gani Sejdiu.

Trajneri mitrovicas bëhet i 3-ti që udhëheq Ballkanin në këtë edicion dhe në përgjithësi i 30-ti në Superligën e Kosovës, shkruan Indeksonline.

Afërsisht kjo i bie që çdo skuadër ka pasur nga 3 trajnerë të ndryshëm. Këta janë trajnerët që kanë udhëhequr ekipet e elitës.

Ballkani:
Bekim Shotani
Sami Sermaxhaj

Drita:
Bekim Isufi
Afrim Shahini
Shpëtim Duro
Ardian Nuhiu

Drenica:
Tahir Lushtaku

Feronikeli:
Sulejman Starova
Zekirija Ramadani

Flamurtari:
Arsim Thaqi

Ferizaj:
Afrim Tovërlani
Bylbyl Sokoli

Gjilani:
Sadat Pajaziti
Alban Hyseni
Gentian Mezani

Kek-u:
Enis Nasufi
Alban Dragusha

Liria:
Bedredin Gjinali
Blerim Zherka
Alberto Anese
Erdogan Celina

Prishtina:
Mirel Josa

Llapi:
Bekim Shotani
Fadil Ademi
Bylbyl Sokoli
Xhengiz Rexhepi
Tahir Batatina

Trepça 89:
Sabit Osmani
Gugash Magani. /Indeksonline/