12:44 / E Diele, 24 Shtator 2023 / LB

Ambasadori italian: Përgjegjësit e sulmit në veri, të sillen para drejtësisë!

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Antonello De Riu dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës.

“… dhe shpreh ngushëllimet më të thella për të dashurit e oficerit të ndjerë gjatë kryerjes së detyrës. Ata që janë përgjegjës për aksionin e vrasjes duhet të sillen para drejtësisë”, ka shkruar ai.