14:23 / E Premte, 01 Mars 2024 / L K

Ancelotti jep lajmin e shumëpritur te Real Madridi

Një lajm i mirë për fansat e Real Madridit.

Ylli anglez, Jude Bellingham është rikthyer nga lëndimi dhe i gatshëm për sfidat e radhës.

Bellingham për tri javë ishte jashtë fushës së blertë për shkak të një lëndimi, por trajneri i skuadrës “merenguese” Carlo Ancelotti, të premten në një konferencë për media, në prag të duelit me Valencina, ka konfirmuar se anglezi tashmë është i gatshëm për duelin e nesërme në “Mestalla”.

“Ai është gati 100%. Ai tash është rehat me kyçin e këmbës. Ai do të luajë në ‘Mestalla’”, ka thënë Ancelotti.