23:04 / E Mërkurë, 29 Qershor 2022 / gjelbra k

Andy Murray eliminohet nga Wimbeldon

Edhe një befasi ka ndodhur në turneun më të madh të Tenisit në botë, Wimbledon.

Britaniku Andy Murray është eliminuar nga amerikani John Isner, me rezultat 3-1 në sete.

Murray u mposht me rezultat 4-6, 6-7, 7-6 dhe 4-6./Indeksonline/