23:59 / E Diele, 09 Gusht 2020

Anulohet ndeshja pasi lojtarët dolën në fushë, 10 lojtar dalin pozitiv me koronavirus

Ndeshja e Serie A braziliane në mes të Goias dhe Soo Paolo është ndërprerë pasi lojtarët e skuadrës mysafire dolën në fushë.

Kjo erdhi pasi 10 lojtar kanë dala pozitiv në prag të ndeshjes.

Ndeshja u shty për një moment tjetër derisa lojtarët e skuadrës mysafire vetëm kishin dalë në fushë.

Kjo ishte xhiroja e parë e hapjes së sezonit të nivelit më të lartë të futbollit brazilian. /IndeksOnline/