17:31 / E Hënë, 25 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Apeli i deputetit: Florencin e vrau qeveria shqiptare, revoltohuni …

Deputeti demokrat Genti Strazimiri përmes rrjeteve sociale ka reaguar në lidhje me vdekjen e Florenc Beqiraj në Francë. Vdekja e 23 vjeçarit ka shkaktuar një sërë reagimesh, të qytetarëve dhe politikës.

“Florencin e ndjerë e ka vrarë qeveria shqiptare, nëpër burgjet shqiptare, nën flamurin shqiptar vetëm gjatë vitit 2017, të paktën 4 herë…

Revoltohu edhe për ta! Të lutem!”, shkruan Strazimiri në rrjetet sociale.

Image