10:39 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Aplikacionet më të shkarkuara në Apple për këtë vit

Apple ka zbuluar aplikacionet më të shkarkuara të vitit 2018. YouTube mori vendin e parë, duke mposhtur Facebook, Instagram dhe Snapchat.

Gmail zë vendin e nëntë ndërsa befasisht Twitter rënditet në pozitën e 20-të, shkruan Indeksonline.

Rënditja e 20 aplikacioneve më të shkarkuara është kjo:

YouTube

Instagram

Snapchat

Messenger

Facebook

Bitmoji

Netflix

Google Maps

Gmail

Spotify Music

Amazon

Uber

WhatsApp Messenger

Pandora

Wish

TikTok

Cash App

Google Photos

Google Chrome

Twitter

Temat: