18:49 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Arabia ndalon transmetimin e serialeve turke

Emetuesi më i madh i botës arabe, “MBC Group”, njoftoi sot se nuk do të transmetojë më seri turke, e cila është rezultat i tensioneve në rritje midis Ankarasë dhe disa shteteve arabe.

“Është marrë vendim, i cili përfshin gjithashtu disa stacione televizive arabe në disa vende, duke përfshirë MBC, për të ndaluar transmetimin e dramës turke”, tha zëdhënësja e Grupit MBC, Mazen Hajek, transmeton Reuters.