20:36 / E Shtunë, 09 Nëntor 2019

Arbenit Xhemajli shënon për Xamax

Xamax është duke u përballur me Thun në Superligën zvicerane dhe momentalisht është duke humbur 1:2.

Golin e vetëm për vendasit e ka realizuar reprezentuesi kosovar, Arbenit Xhemajli në minutën e 65.

Xhemajli u gjend bukur në zonë pas goditjes nga këndi dhe arrita ta fus topin në rrjetë./Indeksonline/