22:54 / E Premte, 06 Dhjetor 2019 / indeksADMonline

Armando Sadiku me dy golat e tij ia siguron fitoren Malagas

Malaga ka arritur të shënoj fitore kundër Tenerife me dy golat e shënuara nga Armando Sadiku.

Sadiku e kaloi në epërsi skuadrën spanjolle në minutën e 27’ kurse golin e dytë arriti ta shënoj nga penaltia në minutën e 76’.

Malaga me këtë fitore ka arritur t’i grumbulloj 20 pikë dhe të rënditet kështu në vendin e 17.

/Indeksonline/.