09:24 / E Hënë, 05 Nëntor 2018

Armëmbajtje pa leje në Pejë, arrestohet një person

Një revole me dy karikatorë dhe 17 fishekë, kal.9mm është gjetur dhe konfiskuar në një veturë në Pejë.

Gjetja e armës është bërë gjatë legjitimimit dhe kontrollit nga policia të një veture me tabela vendore.

Pas arrestimit të të dyshuarit dhe intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në qendrën e mbajtjes, thuhet në raportin e policisë./Indeksonline/